Başkan Savran’dan 15 Temmuz Daveti

Nevşehir ve Türkiye’nin vatanın bağımsızlığı söz konusu olduğunda, hainlere karşı neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdiği 15 Temmuz 2016 gecesi, Nevşehir Belediyesinin düzenlediği etkinlikte bir kez daha yad edilecek. Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, karanlık gecenin yıldönümünde tüm hemşehrilerini saat 20.30’da Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi önündeki meydana davet etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Nevşehir Belediyesinin hazırladığı etkinliklerle yad edilecek. Vatan haini FETÖ’nün gerçekleştirdiği darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren kahramanca duruşu ile büyük takdir toplayan Nevşehir tarihi gecenin yıldönümünde de yine ayakta olacak. Nevşehir Belediyesinin hazırladığı program bugün saat 20.30’da Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi önünde gerçekleştirilecek. Programda, ünlü sanatçı Onur Şan ve Grup Dergah tarafından kahramanlık türküleri okunacak. Kur’an-ı Kerim tilavetinin yapılacağı program kapsamında 15 Temmuz 2016’da olduğu gibi saatler 00:13’ü gösterdiğinde camilerden salalar okunacak. Hain darbe girişimini anlatan kesit ve görüntüler de dev ekrandan yayımlanacak.

15 Temmuz’da Türk milletinin vatanın bağımsızlığı söz konusu olduğunda neler yapabileceğini tüm dünyaya bir kez daha gösterdiğini vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, 15 Temmuz’un yıldönümünde tüm hemşehrilerini saat 20.30’da Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi önünde gerçekleştirecekleri anma programına davet etti. Vatanı için şehit ve gazi olan kahramanların hakkını ödeyemeyeceklerini, onları her zaman minnet, şükran ve rahmetle anacaklarını söyleyen Başkan Savran, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi 15 Temmuz 2016’da şehrimiz de bu hainliğe karşı dimdik ayakta durdu, unutulmaz bir destana imza attı. 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehadete ulaşan 251 kardeşimizi rahmet ve minnet ile bir kez daha yad ediyor, Cenab-ı Allah’tan kendilerine rahmet diliyor, gazi kardeşlerimize de bundan sonraki hayatlarında sağlıklı ömürler temenni ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir