Kiralık katil arıyordu… Karısını öldürmesi için yanlışlıkla FBI ajanı tuttu

ABD’nin Massachusetts eyaletinde yaşayan Massimo Marenghi, karısını öldürmesi için “kiralık katil” ararken kazara FBI casusu kiraladı.

10 bin dolar depozito ödedi

Marenghi, bu iş için 10 bin dolar nakit depozito ödedi. ABD savcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Massimo Marenghi kiralık katil planını itiraf etti” denildi. Savcılık, olayla ilgili “Marenghi’nin duruşmasının 8 Haziran’da başlayacak” dedi.

Kiralık katil diye FBI casusu ile anlaştı

Massimo Marenghi, ismi açıklanmayan bir kaynağa “karısını öldürme konusunu” gündeme getirdi. Kaynak ile bir dizi mesajlaşmanın akabinde Marenghi, kaynaktan kendisine yardımcı olmasını ve sıkıntısını “ortadan kaldırmasını” istedi. Karısının kendisine karşı bir yasaklama buyruğu talep etmesinden şikayetçi olan Marenghi, kaynak ile pazarlık yaptı. Kaynak, Marenghi’ye, “10 bin dolar nakit” para karşılığında karısını öldürtebileceğini söyledi.

Kaynağın sözüne nazaran, Marenghi muahedeyi kabul etti ve karısının fotoğraflarını, karısının iş yerini ile çalışma saatlerini, konutunun adresinin yanı sıra aracının tanımını ve telefon numarasını verdi.

Kaynak daha sonra polis ile temasa geçti ve poliste bir FBI casusu ile irtibat kurdu. FBI ile görüşen kaynak, FBI ile işbirliği yapmayı kabul etti.

Marenghi, kaynağın FBI ile işbirliği yapmasının sonucunda, kendisine “kiralık katil” olarak tanıtılan FBI casusu ile temasa geçti.

FBI casusu, Marenghi’ye “karısının öldürülmesini isteyip istemediğini” sorduğunda Marenghi’den “İhtiyacım olan sorunun ortadan kaldırılması” karşılığını aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir