Microsoft Başkanı Smith: İngiltere’ye güvenimiz sarsıldı

Teknoloji şirketiMicrosoft’un Başkanı Brad Smith, şirketin oyun firması Activision Blizzard’ı satın almasının İngiltere tarafından engellenmesinin inanç sarsıcı bir karar olduğunu söyledi ve Avrupa Birliği’nin (AB) iş yapmak için daha cazip bir yer olduğunu belirtti.

AA’nın aktardığına İngiliz yayın kuruluşu BBC’ye konuşan Brad Smith, İngiltere Rekabet ve Pazarlar Kurumu’nun (CMA) dün Microsoft’un Activision’ı satın almasını engellemesi nedeniyle, 40 yıldır faaliyet gösterdikleri ülkedeki “en karanlık” günü yaşadıklarını tabir etti.

Bu kararın hayal kırıklığı yarattığını lisana getiren Smith, “Bundan da öte, İngiltere ismine da makus bir karar. Bu karar, İngiltere’de teknoloji alanında iş fırsatlarının geleceğine olan itimadımızı sarstı. Beşerler şaşırdı, hayal kırıklığı yaşadı ve İngiltere’de teknolojiye olan itimat derinden sarsıldı. Burada açık bir bildiri var ki o da AB’nin iş yapmak için İngiltere’den daha cazip bir yer olduğu” dedi.

İngiliz rekabet otoritesi CMA dün, Microsoft’un Activision’ı yaklaşık 69 milyar dolara satın almasını bulut oyun pazarının geleceğini değiştireceği tarafındaki telaşlar nedeniyle engellediğini açıklamıştı.

ABD’li oyun şirketi Activision, Call of Duty, Candy Crush ve World of Warcraft üzere dünyaca ünlü oyunların geliştiricisi ve distribütörlüğünü gerçekleştiriyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir